رویداد E3 امسال نیز پایان یافت و شاهد حضور بازیهای بزرگی در این کنفرانس بودیم. تقریباً میشود گفت که کنفرانس کاملاً پیرامون بازیها بود و خبری از سختافزار نبود. هرساله یک برنامه نقد بازیهای حاضر در مراسم اجرا میشود و امسال نیز برندگان این مسابقه مشخصشدهاند. Capcom جایزه بزرگترین نمایش را با Resident Evil 2 به دست آورد. 4 بازی دیگر: Anthem، Spider-Man، Cyberpunk 2077 و The Last of Us Part 2 موفق به کسب جایزه شدند.
بازی Dreams که ساخته استدیو Media Molecule است، موفق به کسب جایزه بهترین بازی اورجینال و همچنین Spider-Man برای بهترین بازی کنسول شدهاند. Tetris Effect جایزه بهترین بازی واقعیت مجازی را از آن خود کرد و Anthem نیز بهترین بازی PC لقب گرفت. سه بازی Cyberpunk 2077، The Last of Us Part 2 و Ghost of Tsushima نیز موفق به کسب جایزه بهترین گرافیک شدند.
TLU Part 2 جایزه بهترین صداسازی را دریافت کرد و Cyberpunk 2077 نیز موفق به دریافت جایزه خلاقیت شد که این دومین جایزه این بازی در این مراسم بود. سونی با کسب 6 جایزه درمجموع به بهترین منتشرکننده حاضر در E3 تبدیل شد و بعدازآن نیز کمپانیهای EA با 4 جایزه و مایکروسافت با سه جایزه، مقامهای بعدی را کسب کردند. اگر مقایسه را در سطح پلتفرمها بررسی کنیم، باید بگوییم که PlayStation 4 موفق به کسب 17 عنوان، Xbox One موفق به کسب 12 عنوان و پلتفرم PC نیز 10 عنوان شد.
در زیر میتوانید لیست کامل کاندیداها و برندگان را مشاهده کنید. برندگان با فونت پررنگ نشان دادهشدهاند.
Best of Show Nominees
- Anthem (BioWare/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games/SIE for PlayStation 4)
- Resident Evil 2 (Capcom for PC, PS4, Xbox One)
- Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco Studios/Sorta Ltd./Nintendo for Switch)
Best Original Game Nominees
- Anthem (BioWare/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Days Gone (SIE Bend Studio/SIE for PlayStation 4)
- Dreams (Media Molecule/SIE for PlayStation 4)
- Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Skull & Bones (Ubisoft Singapore/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
Best Console Game Nominees
- Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec/Ubisoft for PS4, Xbox One)
- Dreams (Media Molecule/SIE for PlayStation 4)
- Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games/SIE for PlayStation 4)
- Resident Evil 2 (Capcom for PS4, Xbox One)
- Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision for PS4, Xbox One)
- Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco Studios/Sorta Ltd./Nintendo for Switch)
Best VR/AR Game Nominees
- Astro Bot: Rescue Mission (SIE Japan Studio/SIE for PSVR)
- Déraciné (FromSoftware/SIE Japan Studio/SIE for PSVR)
- Echo Combat (Ready at Dawn/Oculus Studios for PC)
- Tetris Effect (Resonair/Enhance Inc for PSVR)
- Trover Saves the Universe (Squanch Games for PlayStation 4/PSVR)
Best PC Game Nominees
- Anthem (BioWare/EA)
- Battlefield V (EA DICE/EA)
- Metro: Exodus (4A Games/Deep Silver)
- Rage 2 (Avalanche/id/Bethesda)
- Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega)
Best Hardware/Peripheral Nominees
- Neogeo Mini (SNK)
- Poké Ball Plus (Nintendo for Switch)
- Starlink: Battle for Atlas (Ubisoft Toronto/Ubisoft for PS4, Switch, Xbox One)
- Vantage Controller for PS4 (SCUF Gaming)
- Xbox Adaptive Controller (Microsoft)
Best Action Game Nominees
- Anthem (BioWare/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Battlefield V (EA DICE/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Metro: Exodus (4A Games/Deep Silver for PC, PS4, Xbox One)
- Rage 2 (Avalanche/id/Bethesda for PC, PS4, Xbox One)
Best Action/Adventure Nominees
- Assassin’s Creed Odyssey (Ubisoft Quebec/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
- Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games/SIE for PlayStation 4)
- Resident Evil 2 (Capcom for PC, PS4, Xbox One)
- Sekiro: Shadows Die Twice (FromSoftware/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Shadow of the Tomb Raider (Eidos Montreal/Square Enix for PC, PS4, Xbox One)
- Tom Clancy’s The Division 2 (Massive Entetainment/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
Best RPG Nominees
- Divinity: Original Sin II (Larian Studios/Bandai Namco for PS4, Xbox One)
- Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age (Square Enix for PC, PS4, Switch)
- Kingdom Hearts III (Square Enix for PS4, Xbox One)
- Octopath Traveler (Square Enix/Acquire/Nintendo for Switch)
- Pokémon: Let’s Go, Pikachu! and Eevee! (Game Freak/Nintendo for Switch)
Best Fighting Game Nominees
- Dead or Alive 6 (Team Ninja/Koei Tecmo for PC, PS4, Xbox One)
- Jump Force (Spike Chunsoft/Bandai Namco for PC, PS4, Xbox One)
- Soul Calibur VI (Bandi Namco for PC, PS4, Xbox One)
- Super Smash Bros. Ultimate (Bandai Namco Studios/Sorta Ltd./Nintendo for Switch)
Best Racing Game Nominees
- F1 2018 (Codemasters for PC, PS4, Xbox One)
- Forza Horizon 4 (Playground Games/Turn 10/Microsoft Studios for PC, Xbox One)
- Team Sonic Racing (Sumo Digital/Sega for PC, PS4, Switch, Xbox One)
- The Crew 2 (Ivory Tower/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
- Trials Rising (Red Lynx/Ubisoft for PC, PS4, Switch, Xbox One)
Best Sports Game Nominees
- FIFA 19 (EA Vancouver/EA for PS4, Xbox One)
- Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning/Nintendo for Switch)
- Pro Evolution Soccer 2019 (PES Productions/Konami for PC, PS4, Xbox One)
Best Strategy Game Nominees
- Mutant Year Zero: Road to Eden (The Bearded Ladies/Funcom for PC, PS4, Xbox One)
- Total War: Three Kingdoms (Creative Assembly/Sega for PC)
- Two Point Hospital (Two Point Studios/Sega for PC)
- Wargroove (Chuckle Fish for PC, PS4, Switch, Xbox One)
Best Family/Social Game Nominees
- Dreams (Media Molecule/SIE for PlayStation 4)
- Lego DC Super-Villains (Traveler’s Tales/WBIE for PC, PS4, Switch, Xbox One)
- Pokémon: Let’s Go, Pikachu! and Eevee! (Game Freak/Nintendo for Switch)
- Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17 for PS4, Switch, Xbox One)
- Mario Tennis Aces (Camelot Software Planning/Nintendo for Switch)
Best Online Multiplayer Nominees
- Anthem (BioWare/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Battlefield V (EA DICE/EA for PC, PS4, Xbox One)
- Call of Duty: Black Ops 4 (Treyarch/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Destiny 2: Forsaken (Bungie/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- Skull & Bones (Ubisoft Singapore/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
- Tom Clancy’s The Division 2 (Massive Entertainment/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
Best Independent Game
- Ori and the Will of Wisps (Moon Studios/Microsoft for PC, Xbox One)
- Outer Wilds (Mobius Digital/Annapurna Interactive for PC, Xbox One)
- Overcooked 2 (Ghost Town Games/Team 17 for PS4, Switch, Xbox One)
- Sable (Shedworks/Raw Fury for PC)
- Tunic (Andrew Shouldice/Finji for PC, Xbox One)
Best Ongoing Game Nominees
- Destiny 2: Forsaken (Bungie/Activision for PC, PS4, Xbox One)
- For Honor (Ubisoft Montreal/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
- Fortnite (Epic for iOS, Mac, PC, PS4, Switch, Xbox One)
- PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corp for iOS, PC, Xbox One)
- Tom Clancy’s Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal/Ubisoft for PC, PS4, Xbox One)
Special Commendation for Graphics (all E3 games eligible)
- Cyberpunk 2077 (CD PROJEKT RED for PC, PS4, Xbox One)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE for PlayStation 4)
- Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE for PlayStation 4)
Special Commendation for Sound (all E3 games eligible)
The Last of Us Part II (Naughty Dog/SIE for PlayStation 4)
Special Commendation for Innovation (all E3 games eligible)
Cyberpunk 2077 (CD PROJEKT RED for PC, PS4, Xbox One)
منبع: GameSpot
دیدگاه کاربران
تعداد دیدگاه کاربران: 0 دیدگاه